02188218279-86053927

پیش بینی بازار رزین های اپوکسی تا سال 2031

86 بازدید | چهارشنبه 29 تیر 1401 | دسته بندی : اخبار

رزین های اپوکسی دسته ای از مواد شیمیایی پر مصرف می باشند و در کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می کردند. رزین های اپوکسی در صنایع رنگ به میزان وسیعی استفاده می شوند و یک لایه حفاظتی چقرمه ایجاد می کنند. رزین های اپوکسی در ساخت هواپیما و خودرو نیز استفاده می شوند. در صنایع الکترونیک رزین های اپوکسی در PCBs ،ICs، مدارهای هیبریدی و ترانزیستورها استفاده می گردند. در این بین مدارهای چاپی از بخش الکترونیکی و الکترونیک بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. رزینهای اپوکسی در تولید قطعات الکتریکی مثل موتورها، ژنراتورها و لمینیت های الکتریکی مورد استفاده در مواد عایق کاربرد دارند.

رزین های اپوکسی در صنایع تولید برق بادی جهت ساخت پره های با کارایی بالا که باعث افزایش بازده تولید الکتریسیته می شوند استفاده می شوند. به علاوه کاربردهای رزین های اپوکسی تنها به بخش های فنی محدود نمی شود. رزین های اپوکسی توسط هنرمندان برای به دست آوردن رنگ های ویژه در ترکیب با رنگدانه ها استفاده می گردند. افزایش تقاضا در کاربردهای مذکور تقاضای جهانی برای رزین های اپوکسی را افزایش داده است.

افزایش تقاضا در بخش صنایع هوایی (به دلیل کاهش وزن در نتیجه استفاده از رزین های اپوکسی) اصلی ترین محرک در بازار جهانی رزین های اپوکسی می باشد.