02188218279-86053927

ازبکستان به دنبال خرید دانش فنی و محصولات پتروشیمی ایرانی

644 بازدید | چهارشنبه 06 مهر 1401 | دسته بندی : اخبار

عبدی جمیل ایمیامینوویچ در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست درباره گسترش روابط با ایران در حوزه انرژی یادآور شد: ازبکستان به طور قطع با انگیزه برقراری روابط تجاری در حوزه انرژی با ایران برنامه هایی در نظر دارد که پس از انجام مذاکرات اولیه با طرف های ایرانی اطلاع رسانی خواهد کرد.

وی به ظرفیت ها و توانمندی های ایران در حوزه انرژی اشاره کرد و ادامه داد: پس از کسب اطلاعات و آگاهی از دانش فنی موجود در ایران امکان انتقال دانش هم امکان پذیر است.

معاون وزیر انرژی ازبکستان با اشاره به اینکه برای نخستین بار است که به همراه تک هیئت از ایران از این نمایشگاه بازدید می کنیم، اظهار کرد: ازبکستان به دنبال محصولات مختلف پتروشیمیایی و فرآورده های نفت و گاز است، همچنین مطالعاتی در مورد دانش فنی ایران داشته ایم و دستاوردهای علمی ایران را نیز بررسی می کنیم که از چه طریقی امکان انتقال دانش بین دو کشور میسر خواهد بود.

ایمیامینوویچ در ادامه افزود: ازبکستان بر گسترش همکاری بین دو کشور علاقه مند است و تلاش می کنیم امکان بومی سازی دانش فنی و اقدام های انجام شده را فراهم کنیم تا به این سطح از توانمندی در حوزه انرژی دست یابیم.

وی درباره شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست نیز گفت: این نمایشگاه به عنوان یکی از بهترین رویدادهای پلیمری در منطقه، فرصتی بسیار مناسب برای گسترش همکاری ها میان کشورها و شرکت هاست.